Tuğla ve Sıvayla Duvar Ördüler: Tapulu Dairesine Girmek İçin Çekiçle Duvarı Kırıyor

Adana’da yaşanan olayda, muhtar Halil Karadağlı, 5 yıl önce satın aldığı dairenin kapısına müteahhit Abdullah Kapan tarafından duvar örüldüğünü ve kendisine saldırıda bulunulduğunu iddia etti.

Karadağlı, 5 yıl önce emlakçı aracılığıyla inşaat aşamasındaki bir apartmandan daire satın aldı. Geçen yıl binadaki inşaat çalışmaları tamamlandı ve Karadağlı tapulu dairesine girmek istedi. Fakat dairede O.T. isimli bir kişinin oturduğunu ve müteahhit Kapan tarafından kiraya verildiğini öğrendi.

Karadağlı, tapusu olmasına rağmen daireye giremeyince dava açtı. Dava sonucunda O.T. 10 ay sonra daireden tahliye edildi.

DUVAR ÖRÜLDÜ, SALDIRDILAR

Karadağlı, tahliyeden sonra daireye gitmek istediğinde, kapıya müteahhit Kapan tarafından duvar örüldüğünü gördü. Kapıyı çekiçle kırmaya çalışan Karadağlı’ya Kapan ve yakınları tarafından saldırıda bulunuldu. Karadağlı arbedede yaralandı.

Müteahhit Kapan ise Karadağlı’nın daireyle ilgili anlaşmazlıkları bilmesine rağmen piyasa fiyatından daha ucuza satıldığı için aldığını öne sürdü. Kapan, Karadağlı’yı dairenin sorunlu olduğunu ve benzer durumda başka daireler de olduğunu söyleyerek uyardığını da iddia etti.

Arbedede yaralanan Karadağlı, polise giderek şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir